aizkari viesistabai

5 padomi tiem, kas dodas meklēt aizkarus viesistabai

Biezie nakts aizkari ir tas dizaina elements, kurš spēj pilnīgi pārveidot ikkatru interjeru. Ceram, ka daži mūsu praktiskie padomi atvieglos jums šī delikātā jautājuma risināšanu.

  1. Aizkaru izvēlē balstāmies uz interjera stilu, jo tieši stils nosaka aizkaru krāsu, faktūru un formu. Piemēram, modernajā minimālisma stilā veidotajā viesistabas interjerā diez vai iederēsies ar bārkstīm rotāti samta aizkari. Toties austrumu vai Art Deco stila viesistabā tādiem aizkariem būs īsta vieta. Mājīgajā viesistabā Vintage vai Provence stilā lieliski izskatīsies kokvilnas, batista vai katūna aizkari maigā krāsu gammā. Un tikai šodien populārie eklektiskais vai jauktais (fusion) stils nediktē stingras prasības un arī aizkaru izvēlē paver plašas izvēles iespējas. Taču tāda interjera izveidi pareizāk būtu uzticēt pieredzējušam dizainerim.

  2. Meklējam krāsu harmoniju. Daži tapešu ražotāji piedāvā tapetēm piemērotus izstrādājumus – kompanjonus: aizkarus tapešu krāsā vai aizkarus mēbeļu krāsā. Patiesībā ne viens, ne otrs nav obligāts. Aizkaru krāsa var nesaskanēt ar kādu konkrētu interjera elementu, taču izskatīties ļoti harmoniski. Cik ilgi jūs domājiet neko nemainīt savā viesistabā? Ja jūsu mērķis ir ietaupīt, iekārtojot viesistabu „uz mūžu mūžiem”, tad, protams, loģiskāk ir iegādāties aizkarus mēbelēm saskanīgā tonī, jo mēbeles parasti pērk uz ilgiem gadiem. Bet, ja ekonomija nav noteicošs faktors, tad pievērsiet uzmanību un pielāgojieties sienu krāsai un ornamentam.

  3. Izvērtējam apgaismojumu. Telpas apgaismojums ir atkarīgs no logu izvietojuma. Pērkot gatavus aizkarus vai materiālu to izgatavošanai, nekautrējieties apskatīt, kā audums izskatās dienas gaismā, mākslīgā apgaismojumā un mijkrēslī, jo jūs taču vēlaties, lai aizkari būtu skaisti jebkurā diennakts laikā, nevis tikai līdz pusdienlaikam. Maz apgaismotai viesistabai nav vērts izvēlēties blīvus, smagus aizkarus, citādi telpa izskatīsies kā tumša ala. Tādai istabai labāk iederas viegli un gaisīgi audumi, kas labi laiž cauri dienas gaismu. Savukārt, gaismas pārpilnam interjeram būs piemērots jebkurš variants atkarībā no jūsu vēlmēm.

  4. Izvērtējam viesistabas izmērus. Divi visiem gadījumiem piemēroti varianti. Pirmajā gadījumā izvēlaties aizkariem krāsu, kas vislabāk saskan ar vislielāko objektu interjerā – tas var būt grīdas paklājs, dīvāns vai tā pārklājs, sienu greznojums. Otra izeja no situācijas – izvēlēties aizkarus maksimāli neitrālos toņos: smilškrāsā, pienbaltus, gaišpelēkus, maigā persiku krāsā.  Jo mazāka ir telpa, jo vieglāks un gaišāks ir aizkaru audums. Protams, plašās telpās var droši izmantot visas krāsu gammas, visdažādākās faktūras un materiālus. Bet, kad runa iet par nelieliem sērijveida dzīvokļiem, tad no smagiem un bieziem, it īpaši tumšiem audumiem labāk atteikties, piešķirot priekšroku gaisīgām faktūrām, gaišiem un acis nenogurdinošiem toņiem.

  5. Izmantojam ģeometrijas likumus. Aizkaru ornaments var vizuāli paslēpt viesistabas trūkumus. Piemēram, svītras: vertikālas svītras vizuāli padara griestus augstākus, bet horizontālas – vizuāli paplašina šauru telpu. Starp citu, vertikālās svītras interjerā būtiski iespaido telpas uztveri, bet horizontālām svītrām šis efekts izpaužas ne tik spilgti. Taisnstūri un kvadrāti telpu organizē – tas ir viens no saskanīgākiem ornamentiem un tāds raksts uz aizkariem radīs komforta, stabilitātes un miera sajūtu. Tāpēc taisnstūru un kvadrātu rakstus aizkaros var izmantot plašāk, nekā svītru rakstus. Arī rūtains audums dažādās krāsu variācijās rada sakārtota interjera sajūtu.