balti guļamistabas aizkari

Guļamistabā aizkari vajadzīgi vairāk kā jebkurā citā istabā. Tie izdaiļo istabu, aizsargā to no nevēlāmies skatieniem no ārpuses vakaros, aizkavē saules gaismu no rīta.

Kam būtu jāpievērš uzmanību, izvēloties aizkarus guļamistabai?

 

Vairums dzīvokļu mūsdienās nav stingri sadalīti funkcionālās zonā. Piemēram, viesistaba var kalpot arī par ēdamistabu, bet balkons par mantu glabātavu. Savukārt, guļamistaba tradicionāli ir atpūtas vieta, kaut arī dažreiz to izmanto kā kabinetu (darba vietu). Kā liecina statistika, cilvēks guļamistabā pavada teju trešdaļu savas dzīves. Līdz ar to šī telpa pieprasa īpašu apstākļu izveidi, no tiem svarīgākais ir apgaismojums.

Aplūkosim dabisko apgaismojumu, kas nepieciešams ne vien parastajā, bet arī daudzfunkciju guļamistabā. Galvenais dabiskās gaismas avots ir logi, taču dienas gaismas efektīvai izmantošanai ir nepieciešams tāds dekora elements kā aizkari, kas ļauj gaismu dozēt. Turklāt aizkari ir arī dekora galvenais priekšmets un to izvēles procesā jāievēro vairākus faktorus.

Tātad – kas jāiegaumē, izvēloties aizkarus guļamistabai? Lūk, daži padomi, kurus būtu jāievēro, piemeklējot aizkarus guļamistabai:

 

  1. Iegaumējiet, ka aizkari arī ir rotājums – dekora elements. Cenšaties piemeklēt tādus aizkarus, kuru forma, krāsa un materiāls (arī materiāla blīvums) saskan ar istabas agrāk izveidoto kopējo stilu. Izmantojiet dekoratīvos elementus – tillu, lambrekenus, tekstilu utt.

  2. Piemeklējiet aizkarus, atbilstošus guļamistabas vispārīgam apgaismojumam. Ja telpā gaismas ir maz, izmantojiet vieglus gaisīgus audumus. Tumšu telpu vēlams arī vizuāli paplašināt un šim nolūkam var izmantot aizkarus, kurus atvērtā veidā piefiksē ar saitēm.

  3. Kad logs ir neliels un zems, aizkarus piestiprina nevis virs loga, bet pie griestiem.

  4. Svarīgi atcerēties, ka aizkaru noformēšanas stils lielā mērā ir atkarīgs no griestu augstuma. Gari aizkari ar vertikālu rakstu vizuāli padara telpu augstāku. Kad griesti ir augsti, nekādu ierobežoju aizkaru noformēšanā nav un, ja vēlaties, telpu var vizuāli padarīt zemāku, izvietojot zemāk aizkaru stangas vai izmantojot lambrekenus.

  5. Vairums profesionālu dizaineru pieturas pie vienkārša principa: jo spilgtākas sienas, jo blāvāki aizkari. Košās guļamistabās iederas vienkrāsaini aizkari, bet istabās mierīgos toņos ieteicams izmantot piesātinātus toņus.

  6. Ja jūs nevariet viennozīmīgi izlemt, kādā krāsā aizkariem jābūt jūsu guļamistabā, atceraties, ka neitrāli pasteļtoņi ir klasisks variants un pieskanēs praktisku katram istabas stilam.

  7. Lielisks risinājums guļamistabām ir dubulti aizkari, jo tie ļauj regulēt apgaismojumu gaišajā un tumšajā diennakts laikā. Iekšējiem aizkariem jābūt tumšākā tonī un biezāka auduma, ārējiem – viegliem un caurskatāmiem.

  8. Izvairieties no pārmērības. Atcerieties, ka guļamistabā cilvēks vēlas justies īpaši komfortabli un mierīgi, tāpēc lieks rotājums un liels aksesuāru skaits šeit diez vai ir vietā: pietiks ar dažiem dekoratīviem elementiem, piemēram, istabas augiem podos uz palodzes, kas piešķir kopējai kompozīcijai svaigumu.

  9. Ar gultas pārklāju saskanīgi aizkari ir smalkas gaumes apliecinājums. Izmantojiet šo iespēju!