virtuves aizkari

Runājot par tekstila dekoru virtuvē, mēs pirmā kārtā domājam par galdautiem, dvielīšiem un drāniņām. Taču ne mazāk vērtīga loma šīs telpas noformēšanā ir aizkariem. Uz kādiem rādītājiem būtu jāorientējas, izvēloties aizkarus virtuvei?

Tekstila dekors interjerā – vai tā būtu guļamistaba, vai virtuve, ir viena no svarīgākām lietām, jo skatoties aizkaru audumus veikalā vai uz foto, jums var patikt tas vai cits ornaments, krāsu gamma vai faktūra. Taču zināms, ka katrai lietai ir sava vieta un ir svarīgi, lai abstraktas simpātijas pārveidojas konkrētajā lietā kopējā koncepcijā, izejot caur jūsu vēlmēm un ieskatiem. Citiem vārdiem sakot, ir svarīgi pareizi piemeklēt konkrētu lietu konkrētam interjeram. Arī virtuves aizkari nav izņēmums. Tad kas būtu svarīgs, izvēloties aizkarus virtuvei, un kādus noteikumus vajadzētu ievērot šajā vienkāršajā un vienlaikus neviennozīmīgā jautājumā?

Pievērsiet uzmanību virtuves apgaismojumam. Faktūru saspēle. Ja jūs esat gaismas cienītājs, parūpējaties par to, lai virtuvē būtu gaiši: izvēlaties virtuves aizkariem viscaurspīdīgāko un nemanāmu audumu, bet biezās portjeras izvietojiet tā, lai tās būtu savilktā veidā. Septiņas reizes nomērī. Saistībā ar loga izmēru neaizmirstiet par aizkaru sliedes garumu: jā tā sniedzas no sienas līdz sienai, tad jautājums atkrīt. Bet, ja tā ir noteikta garuma piekārtā aizkaru stanga, tad tai jābūt apmēram par 40–50 cm garākai par loga ailu.

Piemeklējiet tekstila un ornamenta faktūru. Gaumes lieta. Aplūkojot un izvēloties virtuves aizkaru auduma paraugus, pievērsiet uzmanību tam, kurš audums jums patīk gan faktūras, gan raksta ziņā. Tā jums izdosies apzināt dažas jums tīkamās īpatnības: vai tas būs viegls plīvojošos audums, vai arī biezi smagi aizkari, kokvilna vai sarežģīta tekstūra.

Izvēlāties rakstu prātīgi. Aizkaru auduma raksts akcentē telpas stilu, bet raksta izmērs var vizuāli izmainīt virtuves gabarītus. Nelielām telpām būtu jāizvēlas aizkarus ar smalku rakstu, bet lielā virtuvē tam nav noteicošas nozīmes. Vertikālas svītras piešķirs augstu griestu ilūziju, bet horizontālas – vizuāli paplašinās telpu. Jums būtu jābalstās uz interjera kopējā stila un, protams, uz tā, ko jūsu sirds vēlās, jo visupirms interjeram ir jāpatīk tieši jums!

Izvērtējiet krāsu gammu – sava palete katram stilam. Apgaismojums, tāpat kā virtuves konkrēts interjers, ir tas, kas izvirza īpašas prasības ne vien audumam, no kura tiks šūti virtuves aizkari, bet arī to krāsu paletei. Līdz ar to, ja telpa ir noformēta, teiksim, Provansas stilā, labāk izvēlēties aizkarus pasteļtoņos, lai veidojas iespaids, ka aizkari ir izbalējuši saulē. Pie tam aizkari var būt vienkrāsaini vai ar nespilgtu rakstu, labāk iederas augu motīvi. Savukārt, High Tech stila virtuvei piemērotāki varētu būt vienkrāsaini atturīgi audumi tīros toņos. Krāsas īpatnības. „Izvēloties krāsu virtuves aizkariem, izejiet no vienkāršiem krāsu kombinācijas noteikumiem. Piemēram, ar tapetēm saskanīgā krāsā aizkariem vajadzētu būt dažus toņus gaišākiem (it īpaši, ja telpa ir patumša un gribās to „izgaismot”), vai, otrādi, tumšākiem (kad pārāk spilgtu dienas gaismu vēlaties „apslāpēt”). Ja jūsu virtuvē tapetes ir spilgtas, tad, jo košāks ir to raksts, jo mazāk izteiksmīgiem un blāvākiem ir jābūt aizkariem – tādā gadījumā audumam ir izdevīgi jāizceļ sienu apdari, nevis jākonkurē ar to.

Lai jums būtu ērti un praktiski. Katrai lietai sava vieta. Guļamistabā vai viesistabā aizkari tikai priecē acis: bez vajadzības neviens – ne bērni, ne mājdzīvnieki tos neaiztiek un arī no pannas nejauši izšļakstījusies eļļa tiem nedraud. Tādām telpām var izvēlēties jebkādu tekstilu, jebkādu audumu atkarībā no savas patikas. Bet virtuve pieder pie tām vietām, kur nepieciešams parūpēties, lai aizkari būtu funkcionāli, kur dekoratīvie elementi – volāni un lambrekeni nav ļoti svarīgi, jo visu šo skaistumu ir rūpīgi jākopj, lai logs izskatās tiešām skaists, nevis nevīžīgs.

Izvērtējiet variantus. Meklējot praktiskus aizkarus virtuvei, ir vērts izskatīt ne tikai klasiskos variantus no vienkāršiem pieticīgiem audumiem. Piemēram, mūsdienīgā lakoniskajā interjerā lieliski iederēsies ruļļu vai romiešu aizkari, arī japāņu paneļi. Tos var nopirkt jebkurā būvmateriālu lielveikalā, bet var arī pasūtīt individuāli. Daudzas saimnieces jau ir augsti novērtējušas šādus aizkarus to vieglas montāžas un lakonisma dēļ. Iespējami dažādi audumi – caurspīdīgi, „dimout” (ar aptumšošanu), „diena-nakts”, taču visi tie spēj caurlaist dienas gaismu, starp citu, ļauj maskēt nepievilcīgu skatu no loga.

Nosakiet aizkaru stangas optimālu augstumu. Akcentējiet individualitāti. Aizkaru izvēle virtuvei ir saistīta ar dažām tehniskām prasībām. Ja jūs esat skaista, nestandarta formas loga laimīgais īpašnieks, karnīzes formai ir jāatbilst logam. Tas neradīs lielas grūtības, toties jūs lieliski izcelsiet šī konstruktīvā risinājuma oriģinalitāti. Galu galā karnīze var būt arī taisna, taču svarīgi ir pareizi izvēlēties tās stiprināšanas augstumu, lai aizkari nevazājas pa grīdu un nekarājas pusmetrā virs tās, liekot atcerēties padomju laiku kultūras piļu romantiku.