baldehīni

Baldahīns ir gan skaists un romantisks guļamistabas akcents, gan tam ir arī praktiska nozīme.
Baldahīns rada telpā romantisku noslēpumainības sajūtu un norobežo no pārējās telpas. To var izmantot, lai uz gultas nespīd pārāk spoža gaisma. Biezāka vai plānāks audums radīs romantisku apgaismojumu gultā, ja telpā, piemēram, būs ieslēgta gaisma. Baldahīns ir karaliski skaists un grezns. Baldahīns ir pazīstams jau kopš viduslaikiem, tas bija skaists aksesuārs, ko izmantoja karaļnamos, lai padarītu guļamistabas iekārtojumu vēl greznāku un izsmalcinātāku. Baldahīnu veido no viegla vai biezāka aizkara tipa auduma.

Baldahīnu var likt gan virs gultas, gan arī citās vietās, kur nepieciešams tāds romantisks auduma dekors. Mūsdienās baldahīnu var izmantot arī dažādu telpas zonu nodalīšanai. Piemēram, vasaras terasē ar baldahīnu var nodalīt tādu vakara atpūtas zonu no viegla un puscaurspīdīga auduma, kurš gan pa dienu un vakarā skaisti izskatās un nodala telpu, gan arī aizsargā no nevēlamajiem kukaiņiem, piemēram, mušām un odiem.

Arī tik ļoti populārajos Studio tipa interjeros baldahīns var būt kā rīks ar ko nodalīt atsevišķas vietas, piemēram, televizoru ar dīvānu, lai vakarā netraucētu pārējos vai tieši otrādi radītu īpašu gaisotni kādas filmas skatīšanās laikā.Bērnu gultām baldahīns lieliski pasargā no pārāk spilgtas gaismas, tiešas saules stariem, dažādiem trokšņiem un palīdz pat saglabāt siltumu gultā. Turklāt tas arī skaisti izskatās – piešķir gultai mīlīgumu un īpašu, glītu ietērpu. Bērniem labāk izmantot vieglu, puscaurspīdīgo audumu, jo svarīga ir gaisa cirkulācija, turklāt, tā var labāk redzēt, ko mazais dara un arī bērnam ir patīkamāk, kad viņš pamodies var redzēt, kas notiek telpā.

Baldahīnu var telpā izcelt vai tieši otrādi – harmoniski iekļaut interjerā. Jebkurā gadījumā tas gaumīgi pasvītros guļamistabas vai citas telpas īpašo gaisotni. Baldahīns var būt gan apkārt visai gultai, gan arī tikai skaisti izdaiļot vienu no gultas sāniem. Baldahīniem ir daudz un dažādu formu un variāciju, turklāt mūsdienās to var ielikt gan plašās telpās, gan pielāgot arī mazākām telpām.Baldahīnu parasti pieskaņo aizkariem, bet aizkaru un baldahīna krāsas var būt arī dažādas, padarot interjeru vēl interesantāku. Ļoti skaisti izskatās, kad baldahīns ir saskaņots ar gultas pārklāju un dekoratīvajiem spilveniem.

Baldahīnus var stiprināt pie sienas virs gultas vai pie griestiem, vai arī veidot speciālu konstrukciju apkārt visai gultai. Baldahīniem var izmantot gan biezu, oderētu, gan plānu, caurspīdīgu audumu. Baldahīniem ir rūpīgi nostrādātas kā ārpuse, tā iekšpuse, jo baldahīni ir skatāmi no abām pusēm. Baldahīna romantiskā mājīguma sajūta iespējams ir saistīta ar atmiņām par siltu vasaras nakti. Šajā naktī, brienot pa mitro zāli un klausoties uzstājīgajā sienāžu sisināšanā, ir iespēja dejot noslēpumainajā miglā. Kaut kur tālumā iebļaujas putns, garām pabrauc aizkavējusies vēla mašīna, bet vasaras nakts klusums ik mirkli ieskauj noslēpumainības plīvurā. Baldahīns ir viens no veidiem, kā šo noslēpumaino, silto vasaras burvību kaut nedaudz ienest istabā.