līgavas pušķis

Vecmeitu ballīte ir veiksmīgi aizvadīta un nu ir laiks sākt aizdomāties par tik ļoti svarīgo notikumu dzīvē – kāzām. Viens no svarīgākajiem aksesuāriem kāzās ir līgavas pušķis, kuram ir būtiska nozīme – tas rotās ikvienu Tavu kāzu fotogrāfiju, kura ir piemiņa par īpašo notikumu, kurš radījis tik daudz priecīgu emociju, dzirkstošas kāzu viesu čalas un priecīgos smieklus visapkārt.

Līgavas pušķa ziedus izvēlies atbilstošus pasākuma tematikai, skaistajai līgavas kleitai un telpu noformējumam. Piemēram, senatnīgā stilā vai romantiskajās kāzās ar terases aizkariem lieliski izskatīsies dārza ziedi, bet tautiskā stila kāzām vairāk piestāvēs košie pļavu ziedi. Ja vēlies savas kāzas svinēt ekstrēmāk, tad arī ziedus izvēlies neierastus un interesantus eksotiskos dienvidu, kā, piemēram, strelēcijas, antūrijas, u.c. Ziedu izvēlē padomā par to vai vēlies līgavas pušķi vienā tonī vai tomēr ielikt šajā ziedu kompozīcijā kādu pieskaņotu akcentiņu, kas padarītu pušķi vēl interesantāku un pievilcīgāku.

Īpaši izsmalcināti un harmoniski izskatīsies, ja arī matos iepīsi kādu ziedu no līgavas pušķa un līgavaiņa uzvalkam piespraudīsiet kādu ziedu akcentiņu, kas sasaucās ar līgavas pušķa ziediem. Līgavas pušķi vēl papildus vari izrotāt ar pērlītēm, akmentiņiem, spīdumiem vai lentām, kas tam piešķirs vēl greznāku izskatu un radīs harmonisku saskaņu ar līgavas kleitu.

Svarīgi ir padomāt, ka ar līgavas pušķi rokās būs jāpavada visa diena, ja smarža ir specifiska vai ļoti spēcīga, tad vai lielā daudzumā tā neizraisīs nepatiku. Iespējams vari kombinēt smaržīgākus ziedus ar tādiem, kas smaržo mazāk, lai smaržu tonis kļūtu maigāks. Otra lieta, ja ir gadījies saskarties ar kādu alerģiju no ziedputekšņiem vai kāda zieda specifiskās smaržas, tad labāk izvēlies kādus pazīstamākus ziedus, par kuriem skaidri zini, ka viņi neradīs nepatīkamus pārsteigumus.

Atceries, ka ziedi ir dzīvi – tiem laiku pa laikam ir nepieciešams ūdens, grieztie ziedi necieš karstu sauli, pārāk siltas telpas, caurvēju un mitrumu. Tādēļ veidojot savu līgavas pušķi, ar kuru pavadīsi lielāko svarīgās dienas daļu, jau iepriekš piedomā par to, kuri grieztie ziedi ir izturīgāki, līdz ar to ilgstošāk rokās izskatīsies moži un to, kā pa dienu tiem kādā brīdī sniegt arī ūdeni un iespēju atpūsties no ceļojumiem pa karsto sauli.

Vari izmantot arī dažus viltīgus knifiņus, kā ilgstošāk saglabāt grieztos ziedus dzīvus, piemēram, pirms likšanas ūdenī vari ziedu kātiņus apgriezt ar asu nazi vai šķērēm. Vēl ziedus pirms likšanas kompozīcijā vajag vismaz diennakti atdzirdīt ūdenī vēsā un tumšā telpā, tad tie ilgāk saglabāsies stingri. Ja kompozīcijā izmanto rozes, tad rožu kātiņus atbrīvo no ērkšķiem pilnībā, lai nesavainotu rokas.

Nebaidies no mākslīgajiem ziediem! Mūsdienās tie ir pieejami dažādās krāsās un variācijās, turklāt tie izskatās pat ļoti līdzīgi dabīgajiem ziediem. Mākslīgos ziedus vari variēt kopā ar dabīgajiem ziediem vai pat izmantot vienus pašus. Pie mākslīgo ziedu plusiem ir tas, ka tie nekā specifiski nemēdz smaržot, no tiem nemēdz būt alerģijas, tie ir pieejami visos toņos (tādēļ viegli saskaņot krāsas kompozīcijās) un pats galvenais – tiem nav nepieciešams domāt kā visas dienas garumā nodrošināt ūdeni. Vēl atceries, ka dzīvo ziedu pieejamību stingri mēdz ietekmēt arī gadalaiks, kurā paredzētas kāzas. Tādus elegantus ziedus, kā rozes var dabūt jebkurā laikā, tomēr gaumes ir dažādas un iespējams, ka Tev arī ir kādi īpaši mīļi ziedi, kuru ziedēšanas laiks ir diezgan īss un kāzas nebūt neiekrīt šo ziedu ziedēšanas laikā, arī šajā gadījumā var nākt palīgā mākslīgo ziedu kompozīcijas, kuras vari izveidot no saviem iemīļotākajiem ziediem, jebkurā gadalaikā. Vēl ir arī tādi ziedi, kuri pēc nogriešanas mēdz nepielūdzami ātri novīst, neskatoties uz visiem ilgstošākas saglabāšanas knifiņiem un metodēm. Šajā gadījumā labs risinājums ir ziedi podiņos, ja tos izmanto telpu noformējumā, jo tā tie ilgāk paliek dzīvi, ar garantiju, ka tie ilgāk stāvēs un priecēs gan pašu, gan kāzu viesus. Un, neaizmirstiet padomāt par kāzu dāvanām, piemēram, gaumīgu dāvanu karti.