dekoratīvie spilveni

Dekoratīvie spilveni ir ļoti jauks akcents telpas interjerā. Dekoratīvie spilveni var būt kā nopietns vai tieši otrādi – rotaļīgs, draisks un romantisks akcents istabā. Ar dekoratīvo spilvenu palīdzību interjeru var padarīt daudzveidīgāku un interesantāku, piemēram, klasiskā interjerā ieliekot dzirkstošas, spilgtas krāsas dekoratīvo spilvenu akcentus. Savukārt, maigu pasteļtoņu dekoratīvie spilveni ar dažādiem rakstiem radīs mājās dzīvīgu mājīguma un  siltuma sajūtu. Ar dekoratīvo spilvenu palīdzību var ienest interjerā jebkādu sajūtu, kādu vien ir vēlēšanās sajust – mājīguma, harmonijas, eksotisku, dzirkstoši priecīgu, starojošu, klusi nopietnu un stabilu un absolūta miera sajūtu.

Dekoratīvie spilveni var būt dažādu formu: kvadrātaini spilveni; apaļi spilveni; ovāli spilveni; taisnstūrveida spilveni. Tie mēdz būt daudz un dažādi gan pēc formas, gan pēc krāsas un arī šūti no dažādiem audumiem. Interjerā skaisti izskatīsies gan apaļu, gan arī stūrainu formu dekoratīvie spilveni. Dekoratīvos spilvenus var uzšūt gan apaļus, gan ovālus, gan arī kvadrātveida vai rombveida. Dekoratīvo spilvenu dažādās formas arī var kombinēt, piemēram saliekot kopā taisnstūrveida spilvenus ar kvadrātveida, tādējādi padarot dīvāna vai gultas izskatu vēl interesantāku. Dekoratīvo spilvenus ir iespējams uzšūt jebkādas formas, cik vien tālu sniedzas fantāzija.

Ar dekoratīvo spilvenu palīdzību var kombinēt dažādus interjera stilus, piemēram, apvienot klasisko stilu ar dažiem romantiskā stila dekoratīvajiem spilventiņiem, radot istabā krāsaināku gaisotni. Kombinējot dažādas dekoratīvo spilvenu krāsas un mainot to izvietojumu, telpai var piešķirt savādāku izskatu katru dienu.

Dekoratīvo spilvenu šūšana – tos izgatavo, pieskaņojot krāsu vai rakstu telpas tekstila izstrādājumiem, piemēram, aizkariem, baldahīniem, gultas pārklājiem. Dekoratīvo spilvenu var izmantot kā atsevišķu akcentu istabā, bet ar tā palīdzību var arī saskaņot interjeru, ienesot istabā harmoniju. Dekoratīvos spilvenus var pieskaņot gultas pārklājiem, aizkariem vai dīvānam. Var izvēlēties audumu dekoratīvajiem spilveniem no tieši tāda paša materiāla kā, piemēram, aizkariem vai arī cita auduma, bet saskaņojot tajos krāsu un kādu apvienojošu elementu.

Ar dekoratīvajiem spilveniem var ienest telpā siltumu un mājīgumu ziemas laikā un patīkami atsvaidzināt telpas, padarot tās gaisīgi vieglas, vasaras laikā.  Dekoratīvais spilvens ir parocīgs telpas aksesuārs, uz kura ērti atlaižoties, var klausīties putnu skanīgajās dziesmās vai kādu mierīgu mūziku.