erkera arkveida, panorāmas balkona aizkari

Neierastas formas logi – tas ir skaisti! Taču, lai izceltu to oriģinalitāti, ir pareizi jāpiemeklē tiem atbilstošus nestandarta aizkarus.
Šeit ir daži padomi, kā dekorēt arkveida, apaļus, panorāmas, jumta logus un balkonus.

1. Noapaļotas formas. Arkveida logi. Forma sarežģī uzdevumu, bet arī sniedz jaunas iespējas. Dekora varianti: vēdekļveidīgi aizkari; vienkāršs drapējums gar loga malām, kas rada kolonnu efektu; piekārt aizkarus uz pusloka profilu stangas (būs vajadzīgas aizkaru sliedes ar fiksācijas elementiem); nostiprināt aizkara augšmalu ar nekustīgiem āķīšiem un regulēt gaismas plūsmu, savelkot aizkara apakšmalu – iznāk elegants antīks drapējums.

2. Erkeri. Romiešu žalūzijas ir populārs, taču ne vienīgais logu erkera noformēšanas veids. Drapējuma cienītāji var izmantot profila stangu, saliecot to pa erkera perimetru, vai apaļām stangām paredzētos riņķus. Erkerā iekļausies arī japāņu aizkari.

3. Balkoni. Logs – balkons. Tipveida dzīvokļiem raksturīga konstrukcija: logs un ar to savietotas balkona durvis. Asimetrijas izlīdzināšanai var izveidot drapējumu no trim audekla gabaliem, no tiem vidējs – īsāks par malējiem. Izvēloties aizkaru fasonu un stangas veidu, jāņem vērā, ka durvis vajadzēs atvērt un aizvērt, tāpēc masīvi lambrekeni un horizontālas žalūzijas šeit nederēs. Ideāls variants ir vienkāršas konstrukcijas aizkari uz riņķiem vai sliedēm. Izejai uz balkonu vienā no aizkariem ir jāizgriež šķēlums, paslēpjot to faltēs.

4. Stiklots balkons. Aizkari padarīs balkonu mājīgu, paslēps no ziņkārīgām acīm un aizsargās no saules. Balkona aizkariem jābūt viegliem un vienkāršiem. Šeit vietā būs dienas, nakts aizkari vai romiešu aizkari. Ja jums ir plaša lodžija, var piekārt japāņu paneļus. Dienvidpusē balkonu aizkarus darina no biezākiem audumiem, nekā ziemeļpusē. Lai neaptumšotu telpu un saskanēt ar istabas dizainu, balkona aizkariem jābūt vienā krāsu gammā ar istabas aizkariem.

5. Zem griestiem. Juma logi. Logiem slīpā sienā vislabāk piemērotas ir Velux jumta logu žalūzijas vai dekoratīvi aizkari. Lai tie nenokaras, vadules stiprina ne vien loga augšpusē, bet arī lejpusē, bet dažkārt arī sānos – lai droši aizsargātos no gaismas. Var izmantot arī parastos drapējumus, tikai tad lejpusē jāpiestiprina apaļu stangu, kur varētu stiprināt aizkarus.

6. Logi ar slīpiem stūriem. Tādam logam vislabāk ir piemēroti aizkari itāļu gaumē – krītošs, nekustīgs drapējums, ko atver ar auklas palīdzību. Ja profila karnīze seko loga līnijai, tad var pasūtīt speciālus sliedes ar stopāķiem, kuri nofiksē aizkarus. Aptumšošanai var izmantot blackout aizkarus.