viesu namu aizkari

Veidojot aizkarus sanatorijām, viesnīcām vai viesu mājām, ir būtiski aizdomāties arī par telpas kopējo noformējumu. Nevienam nav noslēpums, ka telpā vismaz vienu vai pat vairākas sienas mēdz aizņemt lielāki vai mazāki logi, kuri bez noformējuma izskatās vienmuļi un vēsi. Loga noformējums bieži vien telpā spēlē vissvarīgāko lomu, jo aizkari aizņem lielu daļu telpas. Aizkari var harmonizēt telpu, pielāgojoties sienu vai kāda interjera elementa krāsai. Aizkari var būt arī kā interesants un pat uzkrītošs akcents, kurš telpai piešķir dzīvīgumu un kustību. Tieši ar aizkariem ir visvienkāršāk telpai piešķirt kādu īpašu raksturu. Aizkari telpā ienes vieglumu, maigumu, eleganci vai pat aristokrātiskumu. Viegli, gaisīgi, maigi un gaiši aizkari telpai piešķir romantisku noskaņu. Siltais vējš šūpojot aizkarus padara telpu pat nedaudz noslēpumainu un ar mistisku pieskaņu. Turpretī biezāki un greznāki aizkari telpu padara majestātiski elegantu, piešķir tai izsmalcinātības un pat karaliskas greznības iespaidu, kurš ļoti piestāvēs luksusa numuriem, kuros ir nepieciešams radīt daudz īpašāku gaisotni nekā citās telpās. Varbūt kādai telpai ir nepieciešams panākt ekstravagantu, mūsdienīgu un absolūti nepierastu stilu – arī to var panākt ar īpaša auduma un noformējuma aizkariem. Ar aizkariem piešķirtie telpu raksturi reizēm arī nosaka, kā šajā telpā jutīsies cilvēks, kas šeit ir nolēmis palikt īsāku vai ilgāku laiku. Ir cilvēki, kuriem patīk gaišākas telpas ar vieglākiem dienas aizkariem, citiem atkal labāk patiks greznākas telpas. Gaumes ir dažādas un mēdz arī mainīties atkarībā no noskaņojuma.

Vēl viena lieta, ko der atcerēties, ir ainava, kas redzama ārā pa logu. Ja logs ir ēkai uz tādu pusi, kur nav tā pievilcīgākā aina, tad aizkari lieliski spēj notušēt to, ko nevajadzētu redzēt, un izcelt vēlamo. Aizkari paši par sevi var būt tik pievilcīgi un saistoši, ka nemaz ārā pa logu negribas skatīties vai arī tie var izcelt telpā esošu gleznu. Turpretī, ja ainava pa logu ir ļoti pievilcīga, piemēram, ir redzami plašumi, meži, koki, kalni un lejas vai vēl ezers, dīķis, kas aizaudzis ar ūdensrozēm, tad aizkari var palīdzēt šo ainavu vēl īpašāk ierāmēt un izcelt. Tāpat arī pie aizkaru funkcijām ir iespējas nedaudz (ar gaišajiem aizkariem) vai pavisam (ļoti biezi tumšie nakts aizkari) norobežoties no saules spožuma un karstuma. Ir tādi aizkari, kurus līdzīgi kā žalūzijas var pacelt vai nolaist vajadzīgajā augstumā. Tie ir romiešu aizkari, kurus ir iespējams uzšūt gandrīz no jebkura aizkaru auduma, un kuri izskatās tikpat grezni un eleganti kā aizkari, vienlaicīgi pildot žalūziju ērtās funkcijas. Aizkaru audumi ir ļoti daudz un šeit ir neierobežota krāsu un materiālu izvēle, līdz ar to arī iespējas izveidot sev vēlamo un klientiem patīkamāko interjera un aizkaru dizainu.

Aizkari un žalūzijas ar savu krāsu un formu spēj pat ietekmēt to, kā šajā telpā jutīsies jūsu klients, kas ir šeit ienācis atpūsties. Šīs sajūtas cilvēki izjūt neapzināti, bet vadoties pēc tām rodas vēlēšanās vai nu atgriezties šajās mājīgajās un jaukajās telpās vēl kādreiz vai arī tomēr nākamajā reizē meklēt citu vietu, kur atpūsties. Vietā, kur cilvēks ir patiesi labi atpūties, juties harmoniski, priecīgi un uzlādējies ar pozitīvām emocijām, viņš ir gatavs gan pats atgriezties, gan arī pastāstīt visiem pazīstamajiem cik šeit bija jauki un kādas pozitīvas emocijas šis cilvēks šeit ir piedzīvojis. Tādēļ gan interjera, gan aizkaru dizainam ir jāpiegriež īpaša vērība. Cilvēka kopējo sajūtu gammu nosaka viss – kā telpā smaržo, kādas apkārt ir skaņas – varbūt šalc jūra vai meža koku galotnes vai skan mūzika un visbeidzot, kas ir viens no svarīgākajiem – kā šai telpā izskatās. Ja viss telpas iekārtojums ir harmonisks un saskanīgs ar maigām krāsu pārejām un katra detaļa telpā ir rūpīgi pārdomāta, tad ikviens viesnīcas, sanatorijas vai viesu mājas klients jutīsies gandarīts par iespēju šajās telpās atpūsties.