VELUX-zaluzijas

Īpaša nozīmējuma aizkari – plisēti aizkari. Tos izgatavo no plisēta auduma, kura sānu malas iestrādā alumīnija vai plastikāta vadulēs. Aizkaru augšmalu un apakšmalu ierobežo līstes ar „mēlīti” līstes vidusdaļā. Ar šīs „melītes” palīdzību regulē aizkaru platumu – no šauras strēmeles līdz izvērstam audeklam. Aizkaru piestiprina vienā vai citā loga daļā. Plisēti aizkari labi izkliedē saules gaismu, bet no blīvāka materiāla izgatavotie ar tā saucamo „termo stop” pārklājumu aizsargā mansardu no pārkaršanas. Plisētus aizkarus var dekorēt ļoti dažādi: sānu vadules praktiski nav manāmas, bet audumu izvēle to izgatavošanai ir ļoti plaša.

VELUX ruļļu žalūzijas – tās ir blīvi satītas un atrodas virs loga izvietotā kasetē, tās atver, velkot aiz „mēlītes”. Lētāku modeļus stiprina pie jumta loga ar āķīšiem trijās pozīcijās. Sarežģītāks variants – vadulēs slīdoši aizkari: tos var fiksēt jebkādā augstumā. Pilnībā no saules stariem aizsargā izstrādājumi no gaismu necaurlaidīga materiāla ar blīvējumu pa perimetru.

Parasti tādus aizkaru papildus pārklāj ar „termo stop” materiālu, kurš saglabā siltumu ziemā un neļauj mansardam pārkarst vasarā.

„Divi vienā”. Velux žalūzijas un plisētus aizkarus dažreiz izgatavo variantā „divi vienā”: telpu aptumšo ruļļu žalūzijas un dekorē viegls plisējums.