romiesu žalūzijas

Žalūzijas jau izsenis tiek izmantotas, lai norobežotos no ziņkārīgajiem skatieniem un spilgtās saules, bet atstājot iespēju vēl pa kādu laukumu redzēt, kas notiek ārā un arī ielaist telpā tos saules starus, kuri netraucē. Žalūzijas var būt gan vienkāršākas – rullējamās un vertikālās žalūzijas, un tās var būt arī greznas vai pat aizkarveidīgas – austriešu, franču un romiešu žalūzijas.

Žalūzijas īpaši noder tādās telpās, kur ir nepieciešams pilnīgs logu aizklājums, kā, piemēram, vannas istabā vai ir nepieciešams pilnīgs logu aizklājums tikai dažreiz – biroja telpās, virtuvē, viesistabā un citur.

Mūsu piedāvājumā ir visu veidu žalūzijas – franču, romiešu, austriešu, kasešu rullo, rullo, dažāda veida horizontālās žalūzijas, vertikālās, žalūzijas Velux jumta logiem u.c.

Žalūzijas līdzīgi kā aizkarus arī var izmantot interjera dizaina un īpašā rakstura izveidošanai, jo tās ir iespējams uztaisīt dažādās krāsās un precīzi pielāgojot jūsu logam. Plašais krāsu spektrs ļauj tās iekļaut gan elegantos klasiskā stila interjeros, gan arī vienkāršākās un greznākās biroja telpās, tāpat tās lieliski izskatīsies arī modernā interjerā.

Galvenās funkcijas žalūzijām ir aizsargāt no skatieniem un spilgtās saules gaismas, bet ar tām var arī atsvaidzināt un uzlabot telpas izskatu un vēl arī regulēt cik saules gaismas vēlaties ielaist telpā. Ar horizontālajām žalūzijām var regulēt gaismas leņķi kā tā plūdīs telpā, savukārt rullo žalūzijas var pacelt vai nolaist vēlamajā augstumā, lai regulētu dienas gaismas daudzumu un arī redzētu pa kādu loga daļu, kas notiek ārā.

Vēl ir žalūziju veids, kas aizsargā pret saules gaismas karstumu. Ir telpas, kuras saulainās dienās mēdz ļoti stipri uzkarst, šīs žalūzijas ir ar tādu pārklājumu saules pusē, kurš atstaro saules gaismu, tādējādi pasargājot telpu no pārmērīgas uzkaršanas.

Žalūzijas telpā var būt neuzkrītošas, tik maigā un saskaņotā tonī, ka pilnībā saplūst ar sienu un ir nepamanāmas, bet ar žalūzijām var telpu padarīt arī modernāku, krāsaināku un interesantāku. Piemēram, krāsainas žalūzijas jebkuru biroja telpu padarīs radošāku un dzirkstošāku. Arī darbinieki, kas šajā telpā strādās, uztvers šīs telpas noskaņu un darbosies daudz enerģiskāk un būs iedvesmotāki jauniem sasniegumiem.

Horizontālās koka vai rullo bambusa žalūzijas telpā rada siltu mājīguma sajūtu. Koks interjerā rada sajūtu, ka telpā ir ienākusi daba ar savu maigo pieskārienu. Šī veida žalūzijas gan radīs īpašu gaisotni viesistabā, gan arī darba kabineta telpai piešķirs stabilu nopietnības un uzticamīgas gaisotni. Koka krāsa nomierina un sasilda un rada stabilitātes sajūtu, kas mūsdienu skrienošajā vidē ir īpaši nepieciešama.

Savukārt romiešu žalūzijas, austriešu žalūzijas vai franču žalūzijas var pat pilnībā aizstāt aizkarus. Šīs ir ļoti skaistas un elegantas žalūzijas, kuras gan izpilda žalūziju funkcijas, gan arī telpā izskatās grezni un mājīgi. Šīs žalūzijas parasti liek, lai papildinātu aizkaru noformējumu, piemēram, elegantā viesistabā, vai dažreiz liek vienas pašas, lai ekonomētu vietu. Piemēram, virtuvē var uzstādīt gan romiešu žalūzijas ar biezu aizkaru audumu, gan ar plānu – šāds risinājums aizņem mazāk vietas, ja logs ir piemēram virs darba virsmas un tam ir liela nozīme, un arī grezni izskatās.

Tātad žalūzijas spēj telpai gan piešķirt nepieciešamās sajūtas, gan arī skaisti izskatīties, gan arī izpildīt to galvenās funkcijas – nedaudz vai pilnībā aizsargāt no saules gaismas un ziņkārīgajiem garāmgājēju skatieniem. Pārdomāta žalūziju izvēle telpai piešķir jums vēlamo gaisotni, kurā ir iespējams gan skaļi izsmieties, gan izdejoties, gan piedzīvot ko jaunu un nebijušu. Jau pati jaunu žalūziju vai aizkaru uzlikšana telpai piešķir pavisam citu skatu un ienes telpā citādas sajūtas.